Види аукціонів в Україні та ї особливості

Опубликовано

Під аукціоном розуміється процес реалізації товарів, робіт чи послуг, під час якого потенційні покупці чи замовники роблять свої цінові пропозиції відповідно до правил проведення торгів. Аукціон проводиться в декілька етапів. Кожен новий етап починається з найбільшої ставки попереднього етапу. Переможе в торгах той, хто запропонує найвищу ціну на товар.

В електронних торгах між собою взаємодіє відразу 3 сторони: продавець, покупець та оператор торгівельного майданчику, який забезпечує технічну можливість проведення торгів. Продавець не може взаємодіяти з учасниками торгів напряму, тому будь-які натяки корупції тут відсутні. Дані учасників стануть відомими лише після оголошення переможця. Більш детально про це написано тут sale.uub.com.ua.

Види аукціонів

Існує дві головні класифікації онлайн торгів: вони бувають англійські та голландські. Найпоширенішим є англійський аукціон, що проводиться на підвищення ціни. Учасники такого аукціону по черзі роблять ставки, що не можуть бути нижчими за попередню ставку на вказаний крок. Переможе в змаганні за право придбати лот той учасник, цінова пропозиція якого виявиться найвищою.

На відміну від англійських аукціонів, голландські проводяться на пониження ціни. Тут перемагає той, хто зупинить зниження ціни. Такий аукціон буде розпочатий навіть тоді, коли в ньому зареєструється хоча б один учасник.

Також є ще один різновид аукціону – без оголошення заявок. Такі торги відрізняються від інших тим, що їх учасники не бачать ставок інших, вони можуть їх лише передбачити. Але тут є запланований мінімум, тому заявлені цінові пропозиції не можуть бути нижчими за нього.

Крім цього аукціони діляться на регулярні та нерегулярні. У першому випадку торги проводяться постійно в один і той же час та в одному місці. Нерегулярні торги можуть проводитися в будь-який час, коли виникне потреба в реалізації майна.

Найпопулярнішими на даний час є електронні аукціони, що проводяться на торгівельних онлайн площадках, акредитованих в системі Прозорро. Такі торги є відкритими, доступними, безпечними та ефективними. Крім цього вони характеризуються адаптивністю. Тобто, якщо товар не був проданий на першому аукціоні, його можна реалізувати на повторному по меншій ціні.

Що продається на онлайн торгах

Аукціони, що проводяться в системі Прозорро.Продажі, дозволяють купити чи продати будь-яке майно: від нерухомості до канцелярського приладдя. Також на онлайн торгах продається і деревина, що може використовуватися в промислових цілях. Дізнатися більше про це можна на сайті https://sale.uub.com.ua/ru/news/syrovyna-dlya-rudstijky-kupyty-na-onlajn-majdanchyku-uub.

На електронних аукціонах, що є відкритими, продається державне та комунальне майно. Також тут є розділ з комерційними торгами, де можна придбати майно приватних підприємств. Незалежно від того, який аукціон проводиться в системі Прозорро, його умови є прозорими та зрозумілими для усіх учасників торгів.