Що варто знати про проведення земельних торгів в ПроЗорро

Опубликовано

До 2020-го року включно, земельний кодекс України містив в собі певні обмеження, що стосувались права на продаж земельних ділянок. Мова йде про мораторій на продаж землі, що не дозволяв реалізовувати певну частину сільськогосподарських ділянко, та паїв. Подібне майно могло переходити лише в вигляді спадку. Загальний відсоток таких територій становить близько 30% від всією сільськогосподарської території в Україні.

Серйозні корективи внесли рішення президента України про скасування дії цього мораторію та запуск відкритого ринку землі. Саме цей закон дозволив продаж сільськогосподарських угідь і ця процедура стала законною.

Дане рішення вступило до дії вже в 2021-му році і це не могло не вплинути на кількість оголошень про продаж землі, які публікуються на акредитованих електронних майданчиках.

Впевнитися в цьому дуже просто, ви можете скористатися українською енергетичною біржою і перейти на сайт https://sale.ueex.com.ua/ru/news/torgy-po-zemli-vidbuvatymutqsya-u-systemi-prozorro-prodazhi, де можна ознайомитись з величезним переліком лотів, участь в яких можуть взяти всі бажаючі.

Варто нагадати, що розглядати подібні лоти варто саме на майданчиках з акредитацією, що є гарантією того, що процедура буде проходити з врахуванням всіх норм діючого українського законодавства.

Варто зауважити, що перші роки було встановлено ряд обмежень, що стосуються реалізації земельних ділянок. Відповідно, власники такого майна повинні бути ознайомлені з цими заборонами і брати до уваги цей момент, щоб випадково не порушити закон.

 • До 2024-го року включно брати участь в аукціонах з продажу сільськогосподарських угідь можна з врахуванням того фактору, що можна отримати не більш 100 гектарів ділянки в одні руки;
 • Брати участь в таких торгах мають право лише громадяни України, які проживають на території держави.

Це основні моменти, які наразі прописані в законодавстві, що вже автоматично зобов’язує користувачів брати їх до уваги.

Що стосується відношення людей до відкриття ринку землі, то тут думки сильно розходяться. Люди поділились на дві групи, одна з яких підтримує дану ініціативу, в той час як інша виступає категорично проти.

Якщо говорити саме про переваги відкриття ринку землі, то тут можна визначати відразу декілька цікавих моментів, а саме:

 • Можливість гарантувати вихід ринку землі з тіньової форми –це означає, що всі процедури, які пов’язані з землею та проходять у відкритому форматі і спостерігати за цим можуть всі бажаючі;
 • Звичайним громадянам України надали змогу самостійно вирішувати, як саме розпоряджатися майном;
 • Перспективи до росту ВВП – очікується, що дана ініціатива дозволить підвищити даний показник на 1-2%;
 • Залучення великих інвестицій в сільськогосподарську сферу країни, що також може позитивно відзначитися на економічному стані.

Що стосується негативних моментів, то є загроза купівлі української землі зовнішніми організаціями та іноземними агентами, які можуть робити це шляхом отримання українського громадянства та іншими маніпуляціями.

Що можна придбати в торгах СЕТАМ

Реалізація арештованого майна – це процедура, яка є однаково вигідною відразу для обох сторін. Держава має можливість швидко реалізовувати вилучені в боржників активи, роблячи це в прозорому форматі та з мінімальними часовими та фінансовими втратами. Учасники отримують шанси на придбання цінного майна за ціною, яка є значно нижчою від середніх ринкових показників.

На сьогодні торги СЕТАМ стали вже максимально популярним напрямком, що вже вказує на те, що на торги можуть виставлятися самі різні об’єкти.

Як приклад, можна привести такі лоти, як:

 • Транспорт – це одна за найбільш широких категорій, тому що до неї входить легкий транспорт, вантажні автомобілі, сільськогосподарська техніка, спеціалізоване обладнання, мотоцикли, мопеди, водний транспорт, літаки й так далі;
 • Об’єкти нерухомості – вони можуть бути промисловими, житловими, державними, комерційними, комунальними й так далі;
 • Недобудови – це стосується гаражних кооперативів, приватних та державних будівель, об’єктів інфраструктури;
 • Техніка – сюди можна віднести електроніку, побутову техніку, спеціалізовані прилади й так далі.

Це лиш декілька варіантів того, яке саме арештоване майно може виставлятися на продаж в форматі торгів.

Що розуміється під державними закупівлями

Насправді, коли мова йде про процедуру державних закупівель, це досить просто визначити. Робиться це елементарним чином, особлива увага повинна звертатися на наступні моменти:

 • Ініціатором закупівлі повинна бути державна або ж комунальна установа, або якийсь із її відділів, який за це відповідає;
 • Сама закупівля повинна проходити з використанням державних коштів, взятих з бюджету країни або місцевих органів самоврядування;
 • Держава виступає основним органом контролю за процесом закупівлі.

Це і є декілька основних моментів, якими можна охарактеризувати подібну процедуру.