Попит та пропозиція на ринку сільськогосподарських земель

Опубликовано

З 1 липня 2021 року в Україні запрацює ринок землі, попит та пропозицію на який зараз намагаються передбачити провідні експерти галузі. Через півроку продажі становитимуть понад 40 мільйонів гектарів, на які впродовж десятиліть діє мораторій. І головне завдання держави – зробити цей процес сумлінним і повністю відкритим для громадськості. Докладніша інформація є на uub.in.ua.

Особливості попиту та пропозиції на ринку землі в Україні

На сьогодні сільськогосподарські угіддя складають 70% від загального земельного фонду країни. 79% з них — це рілля, 13% — пасовища, понад 8% — сіножаті. За рівнем ефективності використання наявного земельного фонду України він посідає сьоме місце у світі – за Туреччиною, Францією, Китаєм, Німеччиною, Румунією та США.

У різних країнах ринок землі має свої особливості потреб та пропозиції, а також різні умови про реалізацію цього цінного джерела. Об’єднуючим фактором є зростання цін на сільськогосподарські землі залежно від коливань цих двох факторів. Аналізуючи майстерність західних країн-партнерів, стає зрозумілим, що відкриття ринку землі перетворило його на цінний актив. Однак, щоб захистити власність пересічних громадян від корупції та шахрайських схем, необхідно гарантувати його безпеку, встановивши детальний набір обмежень у процесі продажу та купівлі.

За належних умов вільний продаж сільськогосподарських земель безумовно сприятиме формуванню грошових відносин усередині країни, підвищить її статус вірного супутника західних кредиторів, а також дасть зелене світло сучасним механізмам фінансування аграрного сектору.

Попит та пропозиція на ринку землі завдяки аукціонам Прозорро.Продажі

Після запуску ринку землі попит на нього стане вирішальним фактором формування цін на цей актив. Наша держава є одним із найбільших у світі виробників сільськогосподарської продукції. Враховуючи родючість українських чорноземів, неважко передбачити, що ділянки, розташовані в центральних регіонах, викликатимуть найбільший інтерес у потенційних клієнтів.

Прозорі ціни та повна відкритість процесу продажу земель сільськогосподарського призначення будуть забезпечені електронними аукціонами Prozorro. Виставивши земельну ділянку на продаж через спеціалізований сайт Української універсальної біржі, усі сторони будуть впевнені, що аукціон буде проведений добросовісно, ​​без вимагання хабарів та втручання третіх осіб.