Особливості онлайн аукціонів на Прозорро

Опубликовано

Торгові угоди, які укладаються через електронні торги, стали дуже популярними. Це дуже зручно та вигідно. На платформі державних закупівель ProZorro кожного для проводяться десятки відкритих онлайн аукціонів, де купуються та продаються товари. Сировина, обладнання, роботи та послуги різної направленості. Електронна система Прозорро була створена у 2016 році для запобігання корупції у сфері державних закупок та показала високу ефективність функціонування. Для більшого охвату платформа ProZorro співпрацює з перевіреними онлайн майданчиками з проведення електронних торгів. Одним з таких ресурсів є Mega Sale, ознайомитися з сайтом можна за посиланням megasale.com.ua.

Особливості електронних аукціонів на ProZorro

Всі процедури на платформі Прозорро відповідають діючому законодавству України та націлені на прозорість, доступність та рівні умови для всіх учасників. Кожен підприємець чи комерційна фірма, які бажають прийняти участь у електронних торгах, готують тендерну документацію у відповідності до вимог, які вказуються на ресурсі та оголошенні Замовника.

Що потрібно враховувати при прийнятті участі у відкритому аукціоні:

  • Замовник товарів чи послуг публікує оголошення на платформі Прозорро, після чого ця інформація з’являється на авторизованих партнерських майданчиках, таких як Mega Sale.
  • Більшість процедур підготовки та проведення аукціону автоматизовані і жорстко регламентуються правилами сервісу. Відводиться строк на підготовку до проведення публічних торгів, і в цей період учасники можуть уточнювати деталі через запитання замовнику (а також висувати вимоги по усуненню порушень чи подавати скарги на замовника у контролюючі органи АМКУ). Якщо замовник не відповідає на питання у строк, регламентований системою чи не усуває порушення, ця угода блокується і не може бути проведена у призначений час. Тільки після відповіді чи виправлення порушень замовник може розблокувати цей аукціон. Після розблокування торгів строк початку аукціону замовник відтерміновує строк початку аукціону на 7 днів.
  • Система відводить на подання пропозицій мінімально 15 днів, але замовник може встановити більший термін.
  • Якщо пропозиції учасників не відповідають вимогам замовника (у частині правильного оформлення тендерної документації), замовник відхиляє пропозицію. Система надсилає рішення про допуск чи відхилення від прийняття участі у торгах відповідним заявникам.