Оренда та продаж землі в системі Прозорро.Продажі

Опубликовано

Орендувати наділ землі відтепер можна буде в інтернет-системі Prozorro.Sale. Тут йдеться про угіддях, які знаходяться в державній власності. Але до 1 липня всі аукціони по землі проводить організація Держгеокадастр. Якщо говорити про негативні явища, які спровокувало відсутність ринку землі – зниження цін на с/г ділянки і на їх оренду.

Всі згадані обставини були зручні лише тим підприємцям, які пристосувалися діяти через домовленості і «відкати». Даючи хабарі, вони вели нелегальний продаж під маскуванням довгострокової оренди. А мораторій охоплював хіба що тих землевласників, які звикли до діяльності без підвищення якості своєї продукції. При цьому його скасування дає сільгоспвиробникам можливість практичного вкладення коштів в ділянки і виправдовується їх в кратному розмірі, адже вони стануть повноцінними власниками землі. Виходить, що розгортання земельного ринку разюче змінить вектор становлення сільського господарства в позитивну сторону.

Перспективи системи Прозорро.Продажі

За трохи менше 5 років роботи системи ProzorroSale на її майданчиках з офіційним дозволом виконано 374 000 процедур торгів, через які пройшли більше 34 000 чоловік. А дохід від них в різнорівневі бюджети вже перетнув цифру в 39 млрд. грн.

Ринок землі і торги – це небувала досі можливість придбати ділянку за розумною ціною і почати або масштабувати свій бізнес. Для того щоб взяти участь в них необхідно зареєструватися на офіційній майданчику такий як, Українська універсальна біржа і внести плату за гарантії і реєстрацію.

В даний час фермери зможуть без перешкод не тільки вступити в спадкування с/г угідь, а й купувати їх на загальнодоступних умовах. Однак доступна площа землі поки обмежується 100 га. Для підприємців вона збільшиться до 10 000 га, але через декілька років.

Згадуючи продажу, ми маємо на увазі земельні паї. Державна земля поки може бути використана тільки для оренди. Ці завдання будуть здійснюватися в форматі електронних земельних торгів на Prozorro.Sale

Торги онлайн земельними площами на майданчиках системи Prozorro Sale

Недавно був прийнятий Закон № 2195, який визначає виставлення лотів на земельні аукціони в онлайн режимі, а значить в системі Prozorro.Sale. Це відноситься як до реалізації приватних наділів, так і але і прав на оренду державної землі. Підтримали цей законопроект 272 народних депутата.

Через певні майданчики такі як Українська універсальна біржа https://www.uub.com.ua/rus/presscenter/novosti-birzhi/auktsyony-po-zemle-skoro-startuyut-v-ukrayne/ давно продаються різного роду муніципальні і державні об’єкти. Так виконуються практичність реалізації та її справедливість.