Онлайн-аукціони на УУБ в системі Прозорро.Продажі

Опубликовано

На Україні 1 липня 2021 роки відбулася несподівана подія – сільськогосподарські ділянки землі будуть виставлені на продаж через аукціони. До цього моменту всі фермери могли свої ділянки землі здавати в оренду або ж реалізувати по темним, незаконним методом продаж. Ось саме для цього реалізували процес аукціонного продажу земельних сільськогосподарських ділянок. Щоб весь процес був законним і відображався у всіх документах.

Онлайн-торги на УУБ

Законопроект № 2125 вказує, що аукціони будуть здійснюватися в онлайн-режимі, через інтернет, у форматі електронного угоди. Кабінет міністрів в Україні займається порядками і адмініструванням всієї системи аукціонної торгівлі.

Учасники торгів – власники паїв, державні підприємства та комунальні господарства. Тепер всі вони можуть здійснювати операції зі своїми сільськогосподарськими угіддями на законній підставі, відповідно до законодавства України. Система іменується «Прозоро Продажі», що говорить саме за себе, в системі повністю прозорі продажі.

Аукціон сільськогосподарських угідь – торги покупців з продавцями або орендарями, власниками яких стає той, який назвав і заплатив велику ставку. Саме цей процес дозволяє оформляти купівлю, продаж чи оренду земельних володінь на законних підстав, без корупції і втручання третіх осіб в процес угоди. До того ж весь процес може принести власникам не тільки прибуток від реалізації землі, а й приємний бонус зверху.

Наприклад, земельні угіддя будуть виставлені на продаж, покупець придбає їх, тим самим заявить на весь регіон, що він краще і ефективніше виробляє свою діяльність.

Незадовго до початку аукціонних торгів Володимир Зеленський прийняв законопроект № 2194. У ньому повідомляється те, що процес децентралізації сільських угідь відкритий – свого роду «Конституція земельна». Саме в результаті цієї нової «Земельної Конституції» не буде проблем з реалізацією земельних угідь, а також корупції, хабарів і намірів третіх осіб. 

Щоб стати учасником системи достатньо пройти нескладну реєстрацію на сайті, котрий співпрацює з системо Прозорро.Продажі, наприклад, Української універсальної біржі https://sale.uub.com.ua/ru/news/zemelqni-torgy-nezabarom-startuyutq-v-ukraqini. Відкритий аукціон є запорукою прозорості та чесності.