Асоціація «Біржові та електронні майданчики» як один з методів трансформації економіки України

Опубликовано

Асоціація «Біржові та електронні майданчики» створена за ініціативи підприємств, які займаються біржовою діяльністю та виступають власниками електронних майданчиків. Це одна з перших українських організацій, яка почала надавати повний спектр біржових послуг та захищати інтереси електронних майданчиків.

Напрямки діяльності

В Асоціації приймають участь електронні площадки акредитовані системою Прозорро. Вони організовують та проводять відкриті аукціони з продажу:

  • необробленої деревини;
  • майна підприємств, які збанкрутували;
  • державної та комунальної власності;
  • земельних ділянок та прав оренди на них;
  • активів платника податків, які знаходяться під заставою;
  • конфіскованого та арештованого майна;
  • оптових партій продукції;
  • неосновних засобів.

Асоціація надає послуги по організації та проведенню тендерів, електронних конкурсів. Всі види діяльності організації регулюються чинним законодавством.

Членство в Асоціації

Асоціація успішно користується електронною торговою системою, яка забезпечує проведення біржових торгів. Систему розробили, опираючись на світовий досвід та закони країни. В ній працюють сертифіковані спеціалісти. Кожен власник торгової біржі або електронного майданчику може приєднатися до системи. Членом Асоціації може стати юридична особа будь-якої організаційно-правової форми. Кожен член має розподіляти цілі та завдання Асоціації.

У кожного члена є можливість звертатися до керівного органу для вирішення певних питань діяльності. Учасники можуть брати участь в управлінні, використовувати послуги, отримувати інформацію про діяльність. Також вони мають право запитувати у органів управління інформацію про виконання рішень, виконувати роботу тематичних комісій та комітетів, використовувати аналітичні матеріали та інформаційну базу Асоціації.

Щоб досягти успіху в розвитку даного виду діяльності, учасники повинні дотримуватися правил та вимог Статуту. Вони не мають права ігнорувати інструкції, регламенти та інші акти, які приймають на загальних зборах члени Асоціації. Члени об’єднання мають реалізувати статутні цілі та завдання Асоціації, надавати інформацію, яка допоможе у вирішенні статутних цілей, а також відповідально ставитися до доручень керівництва. Більше інформації можна дізнатися на aeaep.com.ua.